Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pompeo falënderon Shqipërinë për kontributin në Ngushticën e Hormuzit

Zhurnal Ads

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka bërë disa postime në rrjetet sociale ku falënderon vendet që kontribuojnë në ruajtjen e linjës së transportit detar në Ngushticën e Hormuzit.

Mes vendeve që janë bërë pjesë e këtij koalicioni është dhe Shqipëria, për të cilën Pompeo bëri një falënderim të veçantë.

“Faleminderit Bahrain, Britanisë, Shqipërisë, Australisë, Lituanisë, EBA për mbrojtjen e një nga linjave të transportit detar nga piratët iranian në Hormuz, njofton A2news.

Ne ndihmuam në krijimin e forcës ndërkombëtare të sigurisë për të siguruar Ngushticën e Hormuzit dhe Gjirin Persik nga aktet ilegale të Iranit. E nisëm me 7 partnerë dhe tani jemi 14”, shkruan Pompeo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Humbi vajzën, gruan dhe mbesën nga tërmeti / Qytetari bën fajtor shtetin: Erdhën shumë vonë

T E

Infermierja ndërroi jetë tek Trauma, arratiset nga spitali i plagosuri pas askidentit, djali i biznesmenit

admin

Kullat e reja te Liqeni, reagojnë qytetarët: Po shkatërrohet “mushkëria e Tiranës”

Z H

Covid-19/ Greqia shtyn sërish masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Turqinë

admin

Rriten infektimet me covid-19, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

S.B.

Greqia mbylli kufirin, radhë të gjata kamionësh me mallra në doganën e Kapshticës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...