Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Pompeo uron Zaevin për formimin e Qeverisë

Shkup, 2 shtator – Zhurnal.mk – Sekretari amerikan i shtetit, Majk Pompeo ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për formimin e qeverisë së re.

Ai këtë urim e ka dërguar përmes Tuiterit, duke e shpërndarë urimin paraprak të ambasadores amerikane në vend, Kejt Bërnz.

“Urime për anëtaren e re të NATO-s dhe kryeministrin Zoran Zaev pas formimit të qeverisë së re”, ka shkruar Pompeo në Tuiter.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...