Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pompeo viziton Arabinë Saudite, takohet me princin e kurorës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u takua sot me princin saudit të kurorës, Muhammed bin Salman, në qytetin veriperëndimor Neom të Arabisë Saudite për të diskutuar zhvillimet e fundit rajonale dhe marrëdhëniet dypalëshe.

Në njoftimin e agjencisë së lajmeve të Arabisë Saudite SPA nuk u dha asnjë detaj i mëtejshëm.

Në takim morrën pjesë edhe ministri i Punëve të jashtme të Arabisë Saudite, Faisal bin Farhan, si dhe ambasadori i SHBA-së në Riad, John Abizaid.

Vizita e sekretarit amerikan Pompeo në Arabinë Saudite është pjesë e turneut të tij ku ai viziton 7 shtete, turne i cili filloi javën e kaluar në Francë./AA/

Postime të ngjashme

Kreu i BionTech optimist: Vaksina jonë, efikase kundër variantit Delta!

Bekim Laçi

OKB kërkon nga Irani të garantojë të drejtat e avokatëve, gazetarëve, shkrimtarëve dhe artistëve

Bekim Laçi

Pas Biden, Blinken kthehet në Evropë për të mbështetur unitetin perëndimor, ja sfida kryesore

Bekim Laçi

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Bekim Laçi

Merkeli për dozë të dytë mori një vaksinë tjetër, jo AstraZeneca-n

Bekim Laçi

Hong Kong: Nis gjyqi i parë nën Ligjin e ri për siguri kombëtare

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...