Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Poposki: Mund të jem kandidat për kryetar të VMRO por vetëm në rrugë legjitime

Shkup, 9 tetor – Unë nuk shkoj në protestat e VMRO-DPMNE sepse mendoj se ato nuk kanë asnjë koncept dhe krijojnë konfuzion në anëtarësinë. Nëse bëjmë protesta, ata duhet të kenë një qëllim, tha Nikola Poposki në një intervistë në ‘Vetëm e vërteta’ në Kanal 5.

Pas të gjitha rrjedhave natyrore të partisë, Mickoski ishte pasardhësi natyror në krye të partisë. Unë mund të jem kandidat për kryetar të VMRO-DPMNE por vetëm në një mënyrë legjitime, thotë Poposki.

Problemi me memorandumin bullgar është se ato janë në vijën e rezistencës më të vogël dhe fakti është se Bullgaria është në një pozitë delikate si një anëtare e BE-së për sa i përket gjyqësorit.

Pozicioni bullgar është reduktuar në faktin se “kamioni” me dokumente arkivore është në Sofje dhe ata që duan mund të tregojnë se çfarë mund dhe nuk munden, sepse Maqedonia nuk kishte një shtet në atë kohë, tha Poposki.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...