Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Porsche 964 Carrera RS E e vitit 1991 po kërkon një pronar të ri

Kopja perfekte e Porsche 964 Carrera RS është jashtëzakonisht e vështirë për t’u gjetur, por njëra tashmë është shfaqur në një ankand.

Porsche 964 Carrera RS e bukur po shitet në ankand në North Yorkshite, Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo është një ekzemplar e ruajtur me të vërtetë në mënyrë të përkryer.

Ajo është prodhuar në vitin 1991, dhe përshkoi vetëm 164 km.

Ndoshta është një model i kësaj kompanie me kilometrazhin më të ulët në botë, transmeton Telegrafi.

Vetura fillimisht iu dorëzua një klienti në Gjermani me të gjithë dokumentacionin dhe pajisjet shoqëruese, si dhe me një vërtetim të origjinalitetit, dhe gjendja u kontrollua në detaje deri në vitin 2017.

Brendësia është gjithashtu në gjendje të përsosur, ka pjesë të veshura me lëkurë të zezë me pjesë në gri të errët, gri dhe gri të lehta.

Porsche 911 Carrera RS është një nga veturat më të kërkuara sportive, që përmban një mbulesë alumini dhe xham më të hollë.

Vetura është mundësuar nga një motor i përmirësuar 3.6 litërsh 6 cilindra që zhvillon 260 kuaj fuqi, 10 kuaj fuqi më shumë se Carrera standarde, dhe shoqërohet me një transmision manual G50 me pesë shpejtësi. Duhen pak më shumë se pesë sekonda për të përshpejtuar nga 0 në 100 km/orë.

Aktualisht oferta më e lartë është 210 mijë euro dhe ankandi përfundon të dielën në 21:40.

Postime të ngjashme

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

Huawei: Ndërtojmë sistemin e parë plotësisht të automatizuar për makinat

Dafina Vidishiqi

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...