Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Porsche publikon dizajnët që s’ia dolën të prodhohen

Porsche është shumë e zënë aktualisht me debutimin e modelit të ri 911 Taycan elektrik dhe edicione të shumta sportive. Sigurisht kompania e njohur e automobilave ka ofruar kombinime të panumërta të veturave, por jo çdo dizajn i kompanisë ka arritur të dalë në treg.

Për të “nderuar” dizajnët që s’ia dolën, Porsche ka nisur të lëshojë një seri të paralajmërimeve dhe më pas dizajnëve për të treguar çfarë tjetër fshihet prapa dyerve të kompanisë.

Në mesin e kësaj serie është një fotografi që tregon një veturë sportive e që mediat që merren me automobilizëm kanë arritur të sigurojnë pak detaje.

Në bazë të dizajnit që është parë aty, raportohet se kompania po punon në një version modern të Porsche 550 Spyder.

https://www.facebook.com/porsche/photos/a.101994492667/10159338231237668

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...