Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Porsche Taycan vendos një rekord shpejtësie – në një sallë

Rekordi i ri botëror Guines i Porsche është tallur nga tifozët e Tesla.

“Për momentin, jeta po ndodh brenda për shkak të kufizimeve aktuale të coronavirusit – kjo vlen edhe për shoferin e garave amerikane Leh Keen”. Ky është fillimi i njoftimit për shtyp të Porsche në një fushatë aktuale PR.

Një rekord i ri botëror Guinness u vendos për shpejtësinë më të shpejtë të matur të një automjeti brenda një ndërtese.

Salla e ekspozitës

Përpjekja e suksesshme e regjistrimit u zhvillua në një sallë ekspozite në SHBA, në Ernest N. Morial Convention Center në New Orleans.

Një vështirësi është se, sipas Porsche, dyshemeja prej betoni e sallës “i ngjan akullit si pasqyrë, veçanërisht me shpejtësi të lartë”, transmeton Telegrafi.

Rekord i ri

Leh Keen filloi me një kontroll njëherë të Taycan Turbo S dhe pastaj bëri një nisje me nxitim. Sipas Porsche, 0 deri në 100 km / orë është e mundur për 2.8 sekonda.

Tifozët e Tesla tallen

Ndërsa Porsche feston rekordin e ri Guinness, tifozët e Tesla tallen me të. “Tani Porsche duhet të shpikë rekorde për të mposhtur Model S”, thuhej në disa komente.

Variantet e: “lol. Shihemi në pistën e garave “dhe” Taycan po fshihet brenda sepse ka frikë të takojë një Model S jashtë”, ishin të shumta.

Postime të ngjashme

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

Richard Hammond shet një pjesë të koleksionit të veturave dhe motoçikletave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...