Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Porsche & Volkswagen Group po e shqyrton mundësinë të futet në Formula 1

Porsche dhe kompania amë Volkswagen Group po e shqyrtojnë mundësinë e futjes në Formula 1, raporton BBC.

Por çdo lëvizje varet nga rregulloret e reja në lidhje me motorët në F1, që pritet të prezantohen në vitin 2025.

Zëvendës-presidenti i Porsches për motorsporte, Fritz Enzinger i ka thënë BBC Sport: “Do të ishte në interes të madh nëse aspektet e qëndrueshmërisë – si shembull, implementimin e ‘e-fuels’, luajnë rol në këtë. Nëse këto aspekte konfirmohen, ne do t’i vlerësojmë detajet brenda VW Group dhe do të diskutojmë për hapat e ardhshëm”.

Postime të ngjashme

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

Volkswageni paralajmëron dy modele të reja elektrike

S.B.

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

R Zh

Shitjet e veturave në Gjermani rriten me 36% në mars

S.B.

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

S.B.

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...