Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Porsche zbulon disa karakteristika të Taycan-it të ri

Makina e re elektrike nga Porsche është planifikuar të dalë në treg në vitin 2021.

Porsche po përgatitet për lëshimin e veturës Porsche Taycan të ri, e cila do të dalë në treg në vitin 2021.

Dhe tanimë janë bërë të ditura edhe disa nga karakteristikat e saj.

Ndër të tjera, një ekran i madh është integruar në edicionin e ri, i cili projekton “informacionin përkatës drejtpërdrejt në fushën e shikimit të drejtuesit”, transmeton Telegrafi.

Ekrani është i ndarë në 3 seksione.

Falë funksionit Smartlift, makina rregullon vet lartësinë e saj gjatë vozitjes në autostradë, në mënyrë që efikasiteti dhe rehatia të jenë në nivelin më të lartë.

Karakteristika e re e ruajtjes së baterisë “Plug & Charge” e ngarkimit është njoftuar gjithashtu.

Po ashtu makina përdor edhe një aparat fotografik për të njohur linjat e kufirit të korsisë.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...