Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Këto vila unike do t’ju japin mundësinë të njihni nga afër peizazhet e fshehura të Kostarikës, një hap nga xhungla dhe të rrethuara nga luksi.

Forma e pazakontë e shtëpizave ka origjinën nga natyra, në mënyrë që t’i përshtatet mjedisit të tyre sa më harmonikisht të jetë e mundur, transmeton Telegrafi.

Të frymëzuara nga forma ovale e farave, shtëpizat zbehin kufijtë e qartë midis hapësirës së jashtme dhe të brendshme për të siguruar një përvojë unike për vizitorët.

Kompleksi përfshin pesë struktura më të vogla individuale të lidhura me platforma të konsiderueshme, si dhe një tarracë të madhe “Wing”.

Objektet janë pjesë e vendpushimit Art Villas – një vendpushim unik ku dizajni dhe arkitektura shkrihen në mënyrë harmonike me mjedisin natyror, plazhet e xhunglës dhe parajsës.

Shtëpizat Coco janë të lidhura me shtigje dhe platforma që qëndrojnë “pezull” lart mbi tokë, dhe lejojnë që mysafirët dhe të gjitha shtëpizat të kenë qasje në strukturën qendrore të Coco që shërben si një dhomë e përbashkët ndenjeje, kuzhinë dhe trapezari.

Shtrati është i rrethuar nga një rrjet mbrojtës që mbron nga insektet dhe në të njëjtën kohë formon bërthamën e shtëpizës “Coco”.

Bukuri të veçantë vilave u ofrojnë ballinat mbresëlënëse, të bëra prej thuprave dhe spangove me një kombinim të ndryshëm të ngjyrave në secilën vilë.

Përveç shtëpive “Coco” dhe tarracës “Wing”, brenda resortit janë edhe vila “Atelier” dhe “Art” me pishinë të pafund, të cilat karakterizohen nga një dizajn tjetër, por të hapura me mjedisin natyror.

Postime të ngjashme

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

Shikoni mirë dhe zbuloni nëse keni një çrregullim të rrezikshëm!

D V

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Zbulohen për herë të parë sekretet e bërthamës së Marsit

D V

E pazakontë, babai i Meghan Markle do të hedhë në gjyq të bijën dhe princ Harryn për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...