Agjencia Zhurnal.mk

Portieri që mbron penalti me ritual të vallëzimit (video)

Skuadra e Sidnejit fitoi finalen e madhe në Australi, pasi mundi 4-1 me penallti skuadrën e Perth Glory, pasi 90 minutat dhe koha shtesë u mbyllën në barazim 0-0. Portieri Endru Redmajn u bë protagonist I penaltive, duke pritur dy penallti dhe shpalli fituese skuadrën. E veçanta e Redmajnit ishte stili i kërcimit në vijën fatale para goditësve nga pika e bardhë, që si duket i trembi me lëvizjet e tij të pakontrolluara.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...