Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Portugalia drejt një bllokim total të dytë antiCovid-19

Zhurnal Ads

Portugalia është në pritje të detajeve për një izolim të dytë të përgjithshëm, i bërë i pashmangshëm nga rritja e shifrave të COVID-19, që pasoi një lehtësim të kufizimeve shëndetësore gjatë periudhës së festave të fundvitit.

“Këtë javë, ne me të vërtetë do të duhet të marrim masa të përgjithshme kontrollit”, paralajmëroi dje kryeministri Antonio Costa.

“Dispozitat e reja, të cilat duhet të shpallen në fund të ditës, në mbarim të një këshilli të jashtëzakonshëm të ministrave, do të kenë një horizont prej një muaji dhe një profil shumë të ngjashëm me bllokimin e parë të vendosur në mars dhe prill”, specifikoi kreu i qeverisë socialiste, raporton ATSh.

Portugezët për këtë arsye po përgatiten për një mbyllje të re të dyqaneve, kafeneve dhe restoranteve jothelbësore, e cila mund të ndodhë që të enjten.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çekia, nga 14 tetori, mbyll restorantet, baret, shkollat…

admin

Rrëzohet një helikopter në Japoni, humb jetën piloti

S.B.

4000 viktima nga COVID19 në SHBA, numri më i lartë që nga nisja e pandemisë

S.B.

Të paktën 20 të vrarë në Afganistan pas një sulmi me bombë

admin

Parlamenti rus mbështet misionin paqeruajtës në Malësinë e Karabakut

S.B.

Nga e shtëna e parë deri te vrasja e terroristit shqiptar, kronologjia e sulmit në Vjenë, hetime në disa shtete

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...