Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Postimi emocionues nga Newell’s Old Boys që bëhet viral në rrjetet sociale pas festës së Messit me fanellën e Maradonës: Shkruani ju, sepse unë nuk mundem

Zhurnal Ads

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur ndaj Osassunës, por festa e tij ishte madhështore.

Gjeniu argjentinas e hoqi fanellën e tij duke festuar me fanellën e skuadrës së tij të qytetit Newell’s Old Boys, fanellën e fundit që ishte mbajtur vesh nga legjendar Diego Maradona në sezonin 1993/1994.

Messi golin ia dedikoi bashkëkombësit të tij i cili ditë më parë ndërroi jetë pas një sulmi në zemër.

Festa e argjentinasit ishte unike dhe thjesht një gjest i madh nga Messi, gjest që u duartrokit nga gjithë bota e futbollit.

Sigurisht që nga festa e Messit kanë mbetur të kënaqur të gjithë në Argjentinë, por më së shumti krenar janë ndier klubi i fundit i Maradonës dhe i pari i Messit, Newell’s Old Boys.

Ky klub ka shpërndarë festën e Messit në rrjetet sociale dhe postimi i tyre është bërë viral.

“Vendosni ju fjalët, sepse unë nuk mundem”, ka shkruar faqja zyrtare e Newll’s Old Boys duke ia bashkangjitur edhe dy foto nga festa e Messit.

Kaq ka mjaftuar që postimi i tyre të bëhet viral në rrjetet sociale.

Vlen të theksohet se Newll’s Old Boys publikisht i ka kërkuar më parë Messit që karrierën ta përfundojë tek ky klub dhe një gjë të tillë as Messi nuk e ka mohuar. /Telegrafi/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Calabria dëshiron të vazhdojë me Milanin me të njëjtat kushte

E.E.

Mourinho nuk do të rrezikojë me Gareth Bale

admin

Mourinho: Unitedi duhej të më jepte më shumë kohë

E.E.

Arber Bellegu debuton me sukses, KO për 30 sekonda

A.S.

Laporta: Do t’i përdorim të gjitha aftësitë tona për ta mbajtur Messin te Barcelona

E.E.

Koha po kalon, nuk ka bisedime mes Barcës dhe Messit – argjentinasi mund të bisedojë me klube tjera në janar

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...