Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pranvera ende larg! Reshje dëbore dhe temperatura të ulëta në juglindje

Qarku i Korçës është mbuluar nga dëbora gjatë natës së kaluar.

Reshjet e borës në Korçë, vijojnë ende me intensitet të ulët.

Trashësia varion nga 5 cm në zonat fushore deri 15 cm në pjesët malore si në rrugën e Dardhës.

Në akset rrugore po punohet me mjete borëpastruese për mirëmbajtje dimërore,  pastrime e kriposje. Në rrugë nuk ka pasur probleme, ndërkohë që në disa fshatra ka pasur mungesë të energjisë elektrike.

Postime të ngjashme

Mbërrijnë në Shqipëri edhe 50.000 vaksina AstraZeneka

N E

Avioni i parë ulet në Kukës

N E

Shqipëria 138 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Presidenca reagon pas deklaratës së Vuçiq: “Se kukull e kujt është Rama kjo dihet”

N E

Çekia dëbon 18 diplomatë rusë, të përfshirë në spiunazh e sabotime. Alarm në të gjithë Europën

R Zh

Të infektuarit me Kovid-19 nuk do të mund të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...