Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Prej 157 sanksioneve për vozitje të shpejtë, 93 shkelje në autostradën Shkup-Tetovë

Tetovë, 25 janar – Në suaza të kontrolleve të përforcuara aksionare se sa shpejtë vozitet në autostrada, dje policia shqiptoi 157-të sanksione për shoferët prej të cilave 93 për shkelje të bëra në autostradën Shkup-Tetovë. Paraprakisht të shtunën ishin shqiptuar 88 masa për vozitje me shpejtësi më të madhe nga e lejuara.

“Kontrollin e përforcuar aksionar e realizuan Njësia mobile për siguri në komunikacionin e rrugëve pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe nëpunës policor nga Stacioni policor për siguri në komunikacionin e rrugëve Tetovë. Kontrollet e përforcuara në komunikacion vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion”, theksoi zëdhënësi i SPB-së Tetovë, Marjan Josifoski.

Ndihmës ministri për marrëdhënie me opinionin pranë MPB-së,Toni Angellovski, i cili dje e vizitoi Tetovën derisa ka zgjaur aksioni theksoi se në nëntor të vitit 2020 krahasuar me nëntorin paraprak ka zvogëlim të aksidenteve për 21 për qind, ndërsa në dhjetor të vitit 2020, krahasuar me dhjetorin paraprak ka zvogëlim madje për 3 për qind të aksidenteve. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...