Agjencia Zhurnal.mk

Prej ditës së sotme në Shkup do të spërkatet kundër mushkonjave

Shkup, 3 korrik, zhurnal.mk – Qyteti i Shkupit i njofton qytetarët se faza e tretë e spërkatjes me aeroplan në Kryeqytet ka filluar nga ditë e sotme.

Spërkatja kundër mushkonjave do të bëhet nga dita e sotme dhe gjatë ditës së nesërme në orët e hershme të mëngjesit.

Nëse kushtet e motit nuk janë të volitshme, spërkatja do të ndodh ditën e ardhshme kur do moti do të jetë i përshtatshëm.

Njoftohet bletarët që në kohë t’i ndërmarrin masat e nevojshme që mbrojnë bletët.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...