Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Prej ditësh në intubim, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Lushnja

Zhurnal Ads

Një tjetër humbje është regjistruar në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë nga koronavirus.

Muharrem Xhepexhiu, mjek në njësinë administrative Hysgjokaj të Lushnjes, nuk ka arritur të fitojë betejën me Covid-19.

Xhepexhiu mësohet se prej 10 ditësh ndodhej i shtruar në repartin e Infektivit në kryeqytet.

Mjeku i Lushnjes ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare.

 Gjithashtu po sot ndërroi jetë 50-vjeçarja Majlinda Ilirjani, që punonte si mami në spitalin e Elbasanit, me një eksperiencë 30-vjeçare në këtë profesion. Si dhe Mimoza Toska Zoraqi, specialistja e promocionit të shëndetit publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Manastirliu: COVID 4, i pajisur me aparatura dhe infrastrukturën e nevojshme

S.B.

Lleshaj i prerë: Qytetarët do të vazhdojnë të votojnë në qendrat e tyre të mëparshme. Për lajmet e rreme…

admin

Shpëtohet familja shqiptare që ishte bllokuar mes borës në Kroaci

T E

Vrasja e Armando Baboçit në Durrës, arrestohet Enrik Gjini

S.B.

“Shqipëria parajsë për pastrimin e parave”, Alibeaj: Qeveria bashkëpunon me krimin, paraja e pistë po mbyt biznesin e ndershëm dhe shtresën e mesme

admin

PS kërkon edhe 3 milionë euro shtesë për inceneratorët nga Buxheti…

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...