Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Prej nesër nuk ka falje për parkim të gabuar në Gostivar

Zhurnal Ads

Gostivar, 18 shtator – Zhurnal.mk – Policia dhe shërbimi i automjetit të posaçëm për mënjanim të automjeteve, prej nesër fillojnë me dënim të vozitësve dhe marrje të automjeteve të cilët janë parkuar në sipërfaqe publike. Me dënime do të përballen edhe shitësit dhe gastronomët të cilët pa pëlqim ua kanë ndërruar dedikimin trotuareve dhe rrugëve në qendër të Gostivarit.

Nga SPB Tetovë informojnë se sot, kryesia e dikasterit Gostivar dhe NP Parkingje dhe gjelbërim mbajtën takim në të cilin u dakordua që në periudhën në vijim bashkarisht të punohet në vendosjen e rendit dhe sigurisë më të madhe.

Marjan Josifovski, zëdhënës i SPS Tetovë theksoi se aktivitetet do të kryhen në mënyrë intensive në periudhën në vijim dhe nga policia cekin se për kundërvajtjet nuk do të ketë tolerancë.

Krahas përballjes me automjetet e parkuara gabimisht, do të kontrollohet edhe rirregullimi i disa pjesëve të rrugëve, trotuareve, shitja në tezga të improvizuara.

Për shkak të orës policore dhe parregullsisë teknike të auto parkut, në pjesën më të madhe të vitit në rrugët e Gostivarit u vërejt jodispilinë rrugore. Qëllimi këtyre aksioneve është të mundësojë zhvillim normal dhe të sigurt të komunikacionit.

Këtë vit, janë regjistruar 150 mënjanime të automjeteve për shkak të parkimeve të parregullta, që është shumëfish më pak se vitet e kaluara.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE sot proteston për të mbrojtur Goce Dellçevin dhe për të mbështetur anëtarësimin në BE

Z H

Apeli konfirmon vendimin: Vetëm 4 vite burg për Boban Iliqin

Z H

VMRO-DPMNE: Po ta dinte Bullgaria se do të vijë Zaev një ditë, nuk do të jepnin pasaporta bullgare

Z H

Arsovski: Politikanët ndër të parët do të vaksionohen kundër Covid-19

E.E.

VMRO-ja në protestë me automobila

T E

OKB: Fuqitë botërore duhet të bashkohen dhe të ridrejtojnë ekonomitë e tyre në një të ardhme të gjelbër, ose njerëzimi do të “shkatërrohet”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...