Prej nesër vranët, më ftohtë dhe me reshje të rrëmbyeshme

Shkup, 5 tetor – Prej nesër vijon periudhë e motit kryesisht të vranët, gjatë ditës dukshëm më freskët, ndërsa nga e enjtja me reshje të shiut me intensitet të ndryshueshëm.

Në disa vende reshjet kohë pas kohe do të jenë më të rrëmbyeshme me karakter të rrëmbyeshëm kur lokalisht do të bien edhe mbi 30 l/m2 për 24 orë.

Reshjet, siç kumtoi DPHM, do të përcillen me erë të kohëpaskohshme të përforcuar.

Temperatura e ditës nga e enjtja gjithandej do të bien prej 10 deri në 12 gradë.

Related posts

Deputeti Timço Mucunski kandidat i VMRO-DPMNE për kryetar të Aerodromit

N E

Osmani nesër në Samitin e Platformës së Krimesë në Kiev

D V

Ndërron jetë bashkëshorti i Silvana Boneva, ajo i tha lamtumirë me një foto dhe një mesazh emocional

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More