Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Prej sot çertifikatat e lindjes mund t’ua sjellë në shtëpi edhe postjeri

Shkup, 5 mars – Zhurnal.mk – Posta shtetërore ka vendosur një shërbim të ri për çertifikatat e lindjes nga evidenca amë, kështu që të njejtat do të dorëzohen nëpër adresa, informon Zhurnal.

“Posta i dorëzon çertifikatat e lindjes në adresë të çdo qytetari të interesuar në gjithë shtetin. Shmangni komunikacionin dhe pritjen radhë para sporteleve dhe mos rrezikoni të infektoheni me covid”, bëjnë thirrje kështu nga Posta.

Procedura vijon në katër hapa të thjeshtë. Së pari duhet të regjistroheni në https://e-portal.uvmk.gov.mk , që është platformë për admiinstratën e librave amë, e cila garanton të dhënat personale dhe mund të paguani në mënyrë elektronike. Aty sigurisht duhet të mbushen të dhënat, të zgjedhet mënyra e dorëzimit, ndërsa taksa paguhet në mënyrë elektronike gjithashtu.

Postjeri i dorëzon dokumentet e kërkuara në adresë të banimit në afat prej 72 orëve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...