Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Prej sot fillon pagesa e mbrojtjes sociale për muajin tetor

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se sot fillon pagesa e mbrojtjes sociale për muajin tetor.

Pagesa do të bëhet në tre grupe, përkatësisht në banka edhe atë sipas radhës alfabetike. Sot do të bëhet pagesa për personat të cilëve mbiemri u fillon me shkronjën A, B, V, G, D, Gj, E, Z, X, të hënën për personat të cilëve mbiemri u fillon me I, J, K, L, Ll, M, N, Nj, O dhe të martën për personat të cilëve u fillon mbiemri me shkronjat P, R, S, T, Q, U, F, H, C, Ç, Xh dhe SH.

Shfrytëzuesit e ndihmës sociale që kanë kartelë mund t’i marrin paratë në bankomate në banka.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale rikujton për obligimin e mbajtjes së maskave dhe largësisë trupore prej dy metrave.

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...