Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Prej sot udhëtohet në Serbia pa testin PCR

Zhurnal Ads

Shkup, 14 janar, Zhurnal.mk – Prej sot 14 janar janë heq testimet e detyrueshëm PCR për qytetarët të Maqedoninë për hyrje në Serbia. Këtë e ka konfirmuar kryeministrja serbe Ana Brnabiq në një bisedë telefonike me kryeministrin Zoran Zaev.

“Kryeministrja Ana Brnabiq e informoi Kryeministrin Zaev se nga e enjtja, 14 janar, Republika e Serbisë do të shfuqizojë testin e detyrueshëm PCR për hyrjen në Serbi të shtetasve të Maqedonisë”, thuhej në njoftimin e Qeverisë së RMV-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Joveski: Po përpilohet ekspertizë për lëndën “Imperia”

E.E.

Zaev në Greqi: Maqedonia e Veriut interes në ndërtimin e terminalit për gaz të lëngshëm natyror

T E

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

E.E.

Musliu: RMV nuk mund të presë shumë nga presidenca e Portugalisë, Gjermania do të ushtrojë ndikimin e saj

B M

Mbledhja mbaroi, Filipçe tregon se çfarë kanë vendosur

E.E.

BP: Gjatë muajve të fundit të vitit 2020 efekte negative më të matura nga kriza e Kovid-19

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...