Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Prej të enjten kinemaja “Milenium” sërish fillon me punë

Shkup, 15 qershor  – Prej të enjten më 17 qershor kinemaja e qytetit “Milenium” në Shkup sërish do të fillojë me punë.

Në repertorin e kinemasë gjendet pjesa e re e sagës së filmave “Të shpejtë dhe të tërbuar”, “Ditët e  zemërimit”, nga Gaj Riçi, drama “Sharlatan”, versioni bashkëkohor i romanit klasik të Çarls Dikens – Tuist” dhe filmi i animuar suedez “Pele i padëmshëm”.

Biletat janë të arritshme në pikën e shitjes së biletave në kinema me çmim prej 150 denarë.

Postime të ngjashme

Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar Shkupit

R Zh

Biblioteka e Natyrës, ideja e bukur e të rinjve korçarë për të përqafuar botën e letërsisë

D V

Folk Fest trazoi atmosferën e Shkupit

Z H

Në sesionin e Komitetit për Trashëgimi Botërore pranohet aplikacioni për ndërtimin e kapaciteteve të Entit dhe muzeut-Ohër

D V

Koncert “Fryma modern e këngës së vjetër qytetare” të Laura Kërliut

Z H

Ngjarjet në Kosovë dhe kufiri me Serbinë në vitin 1879

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...