Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Prek Vukaj i këndon heroit Lulzim Morina

Artisti i njohur tropojan por që banon në Suedi, Prek Vukaj ka dashur të vijë në këtë fundvit me një këngë patriotike. Kënga e sapo lansuar në kanalin Red Media ku është edhe xhiruar mban titullin “Lulzim Morina (Hero)”, dhe i kushtohet heroit shqiptar që nihej si komandat Luli. Orkestrimi është punuar nga mjeshtri Burim Krasniqi në bashkëpunim me kolegët Fatmir Makolli, Bahri Rashiti dhe Bekim Zymeri, e me një tekst përshtatur mjaft bukur për trimërinë e heroit shkruar nga Besnik Palnikaj.

Artisti na e sjell mjaft bukur këtë figurë me anë të interpretimit të tij dinjitoz, por njëkohësisht se ai ka mësuar më shumë për trimërinë e madhe të heroit Lulzim Morina edhe nga miqtë dhe të afërt e tij duke i takuar ata. Ndërsa për realizimin e kësaj kënge ka ndihmuar si sponsor Nuhi Vitija me dy djemtë e tij Ejupin dhe Nazifin. Këngën e përshtatur me një video të thjeshtë por të realizuar bukur mund ta klikoni më poshtë dhe ta dëgjoni atë.

Postime të ngjashme

Arriti një miliard dëgjime, Bebe Rexha bëhet qesharake duke ngrënë mëngjesin mbi pllakatën që iu dhurua si mirënjohje nga Spotify

S.B.

Rita Ora me performancë të mrekullueshme nga ‘Sydney Opera House’, magjeps me dukjen dhe zërin e saj

S.B.

Kim Kardashianin e merr gjumi në sallon të bukurisë, parukieri i saj publikon fotografinë e yllit duke fjetur teksa ajo grimohej

S.B.

Rita Ora mahnit me pamjen në promovimin e koleksionit të këpucëve të reja

S.B.

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Notebook me tri ekrane mund të fitojë çmimin e dizajnit për vitin 2021

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...