Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Preku zemrat e gjithëve/ “Memo” i ‘Mrekullia në qelinë 7’ i ftuar në një emisionin shqiptar

Padyshim ‘Mrekullia në qelinë 7’, ka qenë një ndër filmat më të pëlqyer dhe prekës për mesazhin që ai përcjell.

Aras Bulut Iynemli, i cili luajti rolin e “Memos’, në këtë film , do të jetë i ftuar në një emision shqiptar  “Qejfi ma i madh se Stambolli”, në Klan Kosova.

“Memo”, luajti rolin e një babai me probleme mendore, që pavarësisht çdo rrethane, nuk ia lëshoi kurrë dorën vajzës së tij të vogël.

Filmi aq prekës dhe luajtur me mjeshtëri nga kasa e aktorëve turk, ka thyer rekorde shikueshmërie në gjithë botën. Ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”.

Aras mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”.

Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

Postime të ngjashme

Fotografi me bikini dhe kujtime nga fëmijëria – Rita Ora mahnit me një seri imazhesh të publikuara së fundmi në Instagram

R Zh

Fansat e DMX po bëjnë homazhe pranë spitalit ku reperi ndërroi jetë

S.B.

Rita Ora duket tërheqëse me xhaketë të bronztë, ndërsa avullon zërin para performancës sësaj ‘live’

S.B.

Scott Disick dhe Amelia Hamlin shihen duke bërë blerje në një dyqan argjendarish në Miami

S.B.

Khloe Kardashian vjen me paraqitje atraktive, pasi dolën fotografi të saj pa ‘photoshop’

S.B.

Me një tjetër fotografi tërheqëse, Linda Halimi vë në pah format e lakmueshme të trupit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...