Showbiz

Preku zemrat e gjithëve/ “Memo” i ‘Mrekullia në qelinë 7’ i ftuar në një emisionin shqiptar

Zhurnal Ads

Padyshim ‘Mrekullia në qelinë 7’, ka qenë një ndër filmat më të pëlqyer dhe prekës për mesazhin që ai përcjell.

Aras Bulut Iynemli, i cili luajti rolin e “Memos’, në këtë film , do të jetë i ftuar në një emision shqiptar  “Qejfi ma i madh se Stambolli”, në Klan Kosova.

“Memo”, luajti rolin e një babai me probleme mendore, që pavarësisht çdo rrethane, nuk ia lëshoi kurrë dorën vajzës së tij të vogël.

Filmi aq prekës dhe luajtur me mjeshtëri nga kasa e aktorëve turk, ka thyer rekorde shikueshmërie në gjithë botën. Ky film është vlerësuar edhe me 6 çmime në “Festivalin e Filmit në Izmir”.

Aras mori çmimin “Aktori më i mirë mashkull” dhe Nisa Sofiya Aksongur çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”.

Po ashtu filmi rrëmbeu edhe çmimet: “Filmi më i mirë”, “Regjisori më i mirë”, “Kinematografia më e mirë” dhe “Aktori më i mirë suportues”.

Postime të ngjashme

Rita Ora bëhet nostalgjike për verën, publikon imazhe atraktive nga pushimet në Greqi

admin

Chrissy Teigen bën tatuazh për të kujtuar foshnjën që humbi

S.B.

Bebe Rexha thekson linjat trupore në imazhet e fundit, ndërsa merr vëmendjen me flokët e kuqe

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...