Premtimet e Blerim Bexhetit për Semenisht dhe Çajlan në mandatin e ardhshëm

Saraj, 1 tetor – Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti sot para banorëve të Semenishtit promovoi projektet e realizuara në këtë vendbanim ndërsa shpalosi edhe projektet e parapara në programin e ardhshëm për katër vitet e ardhshme.

 

“Në Semenisht kemi realizuar punë të qëlluara për banorët dhe ata i vlerësojnë ato. Fusha e sportit ku sot jemi mbledhur është projekti i fundit, gjithashtu është ndërtuar objekti i ri i shkollës fillore, zgjerimi i urës në hyrje të vendbanimit, instalimi i ndriçimit publik, si dhe bekatonizimi i disa rrugëve.

Edhe në programën tonë për 4 vitet e ardhshme për Semenisht dhe Çajlanë kemi përpiluar projekte të rëndësishme infrastrukturore si dhe zgjidhjen e problemit për ujë të pijshëm.”

Related posts

Sot arrijnë edhe 110 mijë doza të tjera Pfizer

Z H

Angellovska-Bezhoska-Petrov: Strategjia e parë kombëtare për sektorin fintek deri në fund të vitit

D V

Analizë: A rrezikon LSDM ta humbë për herë të parë në histori Kumanovën shkaku i Dimitrievskit?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More