Bota

Premtimi i madh nga Joe Biden për vaksinën për COVID-19

Joe ka dhënë një premtim të madh për vaksinën për COVID-19.

Joe Biden, kandidati për president në SHBA nga demokratët, ka thënë se nëse zbulohet një vaksinë kundër COVID-19 popullit amerikanë do t’i ofrohet falas pavarësisht se ata kanë apo nuk kanë sigurim shëndetësor.

“Pasi të kemi një vaksinë të sigurt dhe efektive, ajo duhet të jetë falas për të gjithë, pavarësisht nëse jeni të siguruar,” tha Biden gjatë një fjalimi në Wilmington, Delaware.

Ai deklaroi se do ta shtyjë qeverinë federale që të blej më shumë vaksina për t’i ndarë ato falas për qytetarët, shkruan CNN.

Postime të ngjashme

Ekspertët amerikanë theksojnë rëndësinë e bashkëpunimit me Kinën

R ZH

Nigeri, një grup i armatosur hyn në xhami dhe rrëmben 17 persona

S.B.

Akar: Vazhdojmë të qëndrojmë pranë vëllezërve tanë azerbajxhanas turq

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...