Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Presidenti Erdoğan mesazh mbështetës qytetarëve të prekur nga tërmeti në Izmir

Zhurnal Ads

“Ne qëndrojmë pranë qytetarëve tanë që u prekën nga tërmeti me të gjitha mjetet e shtetit tonë. U mobilizuam me të gjitha institucionet tona përkatëse dhe ministrat tanë për të filluar punën e nevojshme në rajon”, tha Erdoğan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka publikuar një mesazh solidarizimi për qytetarët e prekur nga tërmeti me magnitudë 6,6 ballë që goditi brigjet e Egjeut në rrethin Seferihisar të Izmirit, transmeton Anadolu Agency (AA).

“U uroj të shkuara të gjithë qytetarëve tanë që u prekën nga tërmeti në Izmir”, shkroi presidenti turk në Twitter.

“Ne qëndrojmë pranë qytetarëve tanë që u prekën nga tërmeti me të gjitha mjetet e shtetit tonë. U mobilizuam me të gjitha institucionet tona përkatëse dhe ministrat tanë për të filluar punën e nevojshme në rajon”, tha Erdoğan.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Një grua në SHBA pranë ekzekutimit, e para pas 70 vitesh

T E

Cili do të jetë fati i murit kufitar të presidentit Trump?

T E

Ushtria azerbajxhanase çliron territore të tjera nga pushtimi i Armenisë

T E

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

T E

BE paralajmëron Turqinë për sanksionet mbi ‘provokimet’ në Mesdhe

admin

Merkel: Lufta kundër terrorizmit është e përbashkët

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...