Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Presidenti francez pas sulmit në Nicë: Jemi duke e mobilizuar ushtrinë

Zhurnal Ads

Franca ishte përsëri shënjestra e një sulmi terrorist, tha presidenti francez Emanuel Macron në Nisë, ku tre njerëz u vranë këtë mëngjes.

Macron gjithashtu tha se Franca po fut kontrollet e rritura të sigurisë në shkolla pas sulmit terrorist në Nicë, transmeton Gazeta Express.
Ai shtoi se forca shtesë ushtarake do të mobilizohen pas sulmit në Nicë, raporton Sputnik.

Ushtria do të mbrojë qytetet më të mëdha franceze, shkollat ​​dhe objektet fetare, tha Macron. Numri i ushtarëve që po i mbronin qytete ishte 3 mijë tash ato vende do të ruhen nga 7 mijë ushtarë.

“Franca është sulmuar për shkak të vlerave tona dhe ne nuk do të heqim dorë prej tyre,” tha Macron.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Danimarka njofton ndalimin e kërkimit të naftës dhe gazit

T E

Kina planifikon të vaksinojë me përparësi grupet më të rrezikuara kundër COVID-19

R ZH

Italia zyrtarisht merr kryesimin e G20

S.B.

Vatikani: Papa Françesku do të vizitojë Irakun në fillim të marsit

S.B.

Pompeo takon ministrat e Jashtëm të Azerbejxhanit dhe Armenisë

admin

Turqia ndalon charter-ët spitalorë për të huajt për kurim nga Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...