Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Presidenti i Meksikës izolohet në shtëpi, rezulton me Covid-19

Presidenti i Meksikës izolohet në shtëpi, rezulton me Covid-19

Presidenti i Meksikës ndan me ndjekësit simptomat, si dhe shpreh optimizmin se kjo situatë do të kalojë shpejt. Ai deklaron se do të vazhdojë të punojë nga shtëpia.

Obrador ka zhvilluar së fundmi një telefonatë me presidentin rus Vladimir Putin, ndërsa po mendohet të blihet vaksina anti-Covid e prodhuar nga Rusia.

Presidenti meksikan ka premtuar se do të negociojë për 12 milionë doza, nëse rezulton e efektshme.

Meksika nuk ka miratuar ende asnjë vaksinë kundër Covid-19, por zyrtarët kanë deklaruar se do të negociojnë me më shumë se një kompani, pasi duhen shumë doza për një popullsi rreth 130 milionë banorë.

Postime të ngjashme

Biden: Sulmet kibernetike mund të çojnë në luftë

D V

Nga sot, mohimi i gjenocidit në Bosnje ndalohet

D V

HRW: Sulmet në Gaza duket se përbëjnë krime lufte

D V

Dy njerëz të vdekur nga shpërthimi në Gjermani

D V

Parashikime më të mira për ekonominë globale më 2022

D V

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...