Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Presidenti kërkon të shfuqizohet pozita e zëvendës ministrit

Shkup, 4 shtator – Rrallë në ndonjë vend evropian ka pozitë zëvendësministër, thekson presidenti Stevo Pendarovski në një intervistë për Kanal 5.

“Zëvendësministri është një pozitë shtesë për buxhetin tonë, unë nuk dua të jem prift, por zv.ministri nuk është një funksion i domosdoshëm. Ndryshe është për pozicionin e sekretarit shtetërorë,” tha presidenti Stevo Pendarovski.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...