Shqipëri

Presidenti Meta nderon me respekt kujtimin e atdhetarëve që luftuan dhe u sakrifikuan në Luftën historike dhe kombëtare të Vlorës 1920

Zhurnal Ads

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte sot i pranishëm së bashku me krerët më të lartë të shtetit, si dhe autoritetet vendore, në ceremoninë solemne të nderimit dhe përkujtimit të luftëtarëve atdhetarë, të cilët luftuan dhe u sakrifikuan në Luftën kombëtare të Vlorës 1920.

Presidenti Meta vendosi një kurorë me lule para memorialit historik të “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920” në Qafën e Koçiut, duke u përulur me respekt dhe nderim ndaj veprës heroike, sakrificave sublime dhe kujtimit frymëzues të atdhetarëve, të cilët shkruan epopenë e lavdishme të çlirimit të Vlorës dhe të Shqipërisë.

Postime të ngjashme

Kundërshtuan me dhunë policët/ 3 të prangosur në Berat, djali i të arrestuarit shpallet në kërkim

S.B.

Përçahet opozita parlamentare, PS gjen 97 vota dhe kalon Kodin e ri Zgjedhor

admin

“E patolerueshme, vetëm 44 % e krimeve seksuale ndaj fëmijëve dënohen”, Meta thirrje Kuvendit: Miratoni pr/ligjin për regjistrin me emrat e dënuarve

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...