Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Presidenti Meta viziton familjen e Klodian Rashës

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vizituar familjarët e të riut që u vra nga efektivi i policisë, Klodian Rasha.

Burime për Ora News bëjnë me dije se takimi është zhvilluar ditën e djeshme.

Meta ka preferuar që të shkojë në familjen e tyre për ngushëllim në këtë moment pasi nuk ka dashur politizimin e rastit tragjik.

Kujtojmë se vrasja e Klodian Rashës nga efektivi Nevaldo Hajdaraj, e ndodhur më 8 dhjetor në zonën e Laprakës, solli reagime të forta, deri në protesta të dhunshme për disa ditë me radhë në kryeqytet dhe jo vetëm.

Postime të ngjashme

Monika Kryemadhi nga Fieri: Rama është fytyra e mashtrimit dhe fytyra e grabitjes së të ardhmes së shqiptarëve

N E

Në Rinas mbërrijnë 40 mijë e 800 dozat e radhës Astra Zeneca

N E

Lulzim Basha paralajmëroi se ata që abuzojnë me fondet i pret burgu

N E

Shqipëria regjistron tre të vdekur dhe 149 raste të reja me Kovid-19

N E

Edi Rama nga Durrësi: Kur të bjerë bilbili do shohin tabelën nga 74-78 mandate

N E

Lulzim Basha nga Tepelena: Mos ia hapni derën të keqes për herë të tretë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...