Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Presidenti Pendarovski: Do të doja të jem i pari që do vaksinohet në vendin tonë

Shkup, 8 dhjetor – Presidenti Stevo Pendarovski për “TV Sitel” tha se ai do të dëshironte që i pari të merrte vaksinën kundër Covid-19, në mënyrë që të rrisë ndërgjegjësimin tek qytetarët.

“Do të doja të isha i pari që do të marr vaksinën në vendin tonë. Jo sepse dua të jem i pari që të mbroj veten, sepse më afrohen protokolle të rrepta, por vetëm për të rritur ndërgjegjësimin. Sepse pashë një përqindje që një pjesë e vogël e qytetarëve janë të gatshëm të marrin vaksinën.

Nëse është e mundur, madje më bëni edhe një video. Bëhet fjalë jo vetëm për mua, por edhe me familjen time”, tha Pendarovski.

Pendarovski gjithashtu tha se nuk është i kënaqur me mënyrën se si funksionon menaxhimi i krizës me coronavirusin në vend.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

Komuna e Çairit dhe Sarajit nderuan misionarët e diferencuar politik

R Zh

ASH-AA: Politika të largojë duart nga arsimi

R Zh

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

Maqedonia e Veriut më e korruptuar në Ballkan dhe jo vetëm

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...