Agjencia Zhurnal.mk

Presidenti Pendarovski sot takohet me Kryeministrin Zaev në Vila Vodno

Shkup, 16 maj – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryeministrin Zoran Zaev.

Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të shtetit pa dhënë detaje se për çfarë do të bisedohet.

Kujtojmë që Kryeministri Zaev nuk mori pjesë në inaugurimin e Presidentit Stevo Pendarovski në Kuvend dhe kjo shkaktoi shumë debat në opinion. Kryeministri atë ditë përmes një video uroi Stevo Pendarovskin për postin President i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...