Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Presidenti Thaçi është nisur për në Washington

Presidenti Hashim Thaçi ka udhëtuar për në Washington, raporton Gazeta Express.

Pas disa muajve izolim, presidenti i vendit u është rikthyer vizitave zyrtare.

Në qershor i ka rënë të kthehet në gjysmë të rrugës, e sot presidenti Thaçi është nisur pa paralajmërim për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gazeta Express mëson se ai po shkon në Washington për vizitë zyrtare.

Është akoma e paqartë se kë do ta takojë presidenti Thaçi atje.

Thaçi do të merrte pjesë në fund të qershorit në një takim mes Kosovës dhe Serbisë, të organizuar në Shtëpinë e Bardhë.

Por, atij iu desh të kthehej, pasi papritmas Prokuroria Speciale në Hagë njoftoi se ka dorëzuar aktakuzë ndaj Thaçit për krime lufte.

Këtë javë, ai shkoi edhe në Bruksel, ku e takoi ndërmjetësuesin në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajcakun. Një vizitë tjetër e pati edhe në Gjermani.

Postime të ngjashme

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

Rugova: Garda që e fundosi LDK-në po synon një kryetar formal dhe të kontrollueshëm

T E

8880 raste aktive me COVID në Kosovë

S.B.

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...