Kosovë

Presidenti Thaçi pret në takim Avokatin e ri të Popullit

Zhurnal Ads

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim Avokatin e ri të Popullit, Naim Qelaj, njofton Insajderi.

Lidhur me këtë takim bëri të ditur vetë Thaçi i cili tha se me Qelajn është diskutuar për punën dhe përgjegjësinë e institucionit të Avokatit të Popullit.

Me anë të një postimi në Facebook, Thaçi thotë se tashmë insisitucioni i Avokatit të Popullit ka bërë traditë në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve pa dallim politik, entik apo religjioz.

“Në pritjen që i bëra Avokatit të Popullit, të sapo zgjedhur, Naim Qelaj, diskutuam për punën dhe përgjegjësinë e institucionit që ai do ta përfaqësojë dhe drejtojë brenda mandatit kushtetues. Tashmë institucioni i Avokatit të Popullit ka bërë traditë në mbrojtje të të drejtave të qytetarëve tanë pa dallim politik, etnik apo religjioz”, shkruan Thaçi.

Mes tjerash presidenti ka uruar Qelaj për zgjedhjen e tij në krye të Avokatit të Popullit.

“Z. Naim Qelaj, të cilit i urova punë të mbarë, u zotua që do të angazhohet me profesionalizëm, guxim dhe përgjegjësi që përmes besimit të dhënë ta forcojë institucionin e Avokatit të Popullit në shërbim të mbrojtjes së të drejtave të të gjithë qytetarëve”, shkruan tutje ai. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Ujmani të quhet Liqeni Trump/ Kryeministri Hoti mirëpret propozimin e Grenell

admin

Kanosje me armë në Fushë Kosovë, arrestohen dy persona

S.B.

EULEX prezanton raportin e tij të parë për monitorimin e drejtësisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...