Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Presidenti ukrainas nesër për vizitë në Turqi

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do të realizojë një vizitë pune në Turqi të premten me ftesë nga presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zelensky do të takohet me presidentin Erdoğan, njoftoi përmes një deklarate Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë.

Të dy udhëheqësit do të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe, çështjet rajonale dhe ndërkombëtare.

Erdoğan dhe Zelensky do të vlerësojnë gjithashtu hapat që synojnë rritjen e mëtejshme të bashkëpunimit.

Postime të ngjashme

Gjermania dhe SHBA, thirrje Rusisë ti tërheqë trupat nga kufiri ukrainas

N E

Ukraina dhe Rusia zhvillojnë stërvitje ushtarake

N E

Komisioni Evropian zgjat kontratën me Pfizer deri në vitin 2023

N E

Joe Biden: Është koha për t’u dhënë fund luftërave të Amerikës

N E

VOA: Shtete e Bashkuara pezullojnë vaksinën Johnson & Johnson pas mpiksjeve të gjakut

N E

Agjencitë e zbulimit të SHBA: Kina, një kërcënim shumë i madh

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...