Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

50 milionë doza të vaksinës Pfizer/ Biontech do të merren nga Bashkimi Europian gjatë tremujorit të dytë të vitit 2021.

Lajmin e bëri të ditur Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Layen përmes një shënimi në Twitter dhe konfirmon se do të vijnë në tremujorin e dytë të vitit 2021.

Von der Layen thotë se procesi është përshpejtuar, pasi kjo sasi e dozave pritej të vinte në tremujorin e fundit të 2021.

Postime të ngjashme

Bombardohet një treg në një qytet në Etiopi, 43 njerëz u vranë dhe 33 janë zhdukur

Dafina Vidishiqi

Avokatët e Navalnyt publikuan ​​detaje të vendimit mbi ekstremizmin

Dafina Vidishiqi

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Dafina Vidishiqi

Përgjaket mbledhja e prindërve me zyrtarët e arsimit në Virginia

Dafina Vidishiqi

Blinken: Rrjedha Veriore 2, një projekt gjeopolitik rus

Dafina Vidishiqi

Izetbegoviq i thotë Vuçiqit: Kosova dhe Republika Serbe nuk mund të krahasohen, ju kryet gjenocid në Kosovë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...