Presidentja e KE-së pritet në takim nga kryeministri Kurti

Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, udhëheqësja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Pas këtij takimi, dy udhëheqësit do vizitojnë një kopsht në Prishtinë, ku do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është duke qëndruar në një vizitë një ditore në Kosovë, në kuadër të turit të saj në Ballkanin Perëndimor.

Related posts

Pse humbën raundin e parë zgjedhor Albin Kurti dhe Zoran Zaevi?

N E

MPB: Për një javë u lëshuan mbi 10 mijë targa të përkohshme

D V

Këshilli Gjyqësor i Kosovës paralajmëron masa ndëshkuese për zyrtarët përgjegjës për rastin në Ferizaj

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More