Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Presideti Thaçi pas sulmit në Francë: Terroristët kurrë s’do të fitojnë

Zhurnal Ads

Sulmi në Nice të Francës, i cili dyshohet se është me motive terroriste la të vdekur tre persona dhe disa të plagosur mëngjesin e sotëm.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dënuar sulmin në Francë, me anë të një shkrimi në profilin e tij në Twitter.

“Kosova qëndron pranë popullit dhe Qeverisë së Francës në këtë moment të vështirë, mendimet tona janë me familjet e viktimave dhe të plagosurve. Terroristët nuk do të fitojnë kurrë”, shkruan Thaçi ndër të tjera.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se së paku një nga viktimat është vrarë brenda basilikës “Notre Dame”, ndërsa sulmuesi është arrestuar dhe është dërguar në spital pasi është plagosur nga policia.

Ndërsa, Gazeta Daily Mail raporton se dy nga tri viktimat iu është hequr koka.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

KQZ-ja fillon t’i telefonojë votuesit në diasporë për verifikim

T E

Gjendet një burrë i vdekur në Istog

S.B.

Zemaj thirrje deputetëve: Votojeni Projektligjin për Rimëkëmbje, është në interes të qytetarëve

S.B.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron rikonfirmon mbështetjen për Kosovën dhe vizitën në vendin tonë

D XH

Kosovë/ 1 viktimë dhe 98 raste të reja me koronavirus

admin

Lushtaku e fton Limajn t’i bashkohet PDK-së dhe ta shuajë Nismën

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...