Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Prezantohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, veturë e frymëzuar nga aeroplanët

Zhurnal Ads

Bugatti synon të prodhojë 20 kopje të modelit Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, secila prej të cilave do të kushtojë 2.88 milionë euro.

Makina është pikturuar në një ngjyrë gri mat të cilën Bugatti e quan Gris Serpent, dhe gjithashtu përmban një vijë të gjerë të bardhë që kalon mbi trupin e kësaj makine, transmeton Telegrafi.

Ngjyrat e flamurit francez, blu, e bardhë dhe e kuqe, janë në anët e saj dhe ato janë të vendosura vetëm prapa mbrojtësve të përparme.

Makina është marrë përsipër nga Chirona Sport, dhe ka një motor 8.0, W16, që zhvillon 1,479 kuaj fuqi dhe 1,600 Nm çifte rrotulluese.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Golf R i ri është më i shtrenjtë se Mercedes-AMG A35, Audi S3 dhe BMW M135i

S.B.

Si duket kur lyeni veturën me të zezë që thith 99 për qind të dritës?

S.B.

Autopiloti i Teslas shmang aksidentin të cilin njerëzit nuk do të mundeshin

S.B.

Taksitë pa shoferë dalin për prova në rrugët e Kinës

S.B.

Hyundai ka zbuluar se pse SUV luksozë qelben erë

S.B.

Shefi i Toyota-s: Tesla ka recetë, por nuk është një gatues i mirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...