Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Prezantohet Sergino Dest: “Mezi pres të luaj me Leo Messin”

Talenti 19-vjeçar thotë se do ta lërë shpirtin në fushë për Barcelonën. Ai mezi pret të luajë me Lionel Messin.

Sergino Dest është prezantuar në ‘Camp Nou’.

Lojtari më i ri i Barcelonës ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare dhe do ta veshë fanellën e Barcelonës deri në vitin 2025.

Dest ka thënë në prezantim se mezi pret që të zbresë në fushë së bashku me më të mirin në botë, Lionel Messin.

Ai ka premtuar se do tërë lë gjithçka në fushë për Barçën.

Jam amerikani i parë që do ta veshi këtë fanellë dhe mezi pres që të luaj në këtë ekip, sepse është një ëndërr e bërë realitet”, tha ai.

Leo Messi: “Është e mrekullueshme që do të luaj me më të mirin në botë, Lionel Messi. Do të jetë diçka e mrekullueshme nëse e takoj sot pasdite”.

Idhulli Dani Alves: “Dani Alves është idhulli im, ai ka luajtur për këtë klub dhe ka qenë fantastik si mbrojtës i djathtë. Kam mësuar shumë nga ai duke i shikuar videot në youtube, mund të mësoj ende, aty është Lionel Messi, mund të kërkoj këshilla nga ai”.

Postime të ngjashme

Pendohet Arnautoviç pasi e shau me nënë Alioskin: “Më falni – Izvinete”

Zekirija Haxhiu

Kryetari i FFM-s, Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

Zekirija Haxhiu

Talenti i Hertha Berlinit bashkohet me Kosovën

Zekirija Haxhiu

Ancelotti kërkon rikthimin e James Rodriguez te Reali i Madridit!

Zekirija Haxhiu

Jovetic projekton rikthimin në Itali, e kërkon Lazio!

Zekirija Haxhiu

Mourinho: Edhe Zoti po shihte futboll, ja pse Erikseni është gjallë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...