Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Prezantohet Xiaomi Mi 10 Ultra

Zhurnal Ads

Për ditëlindjen e tij të 10-të, prodhuesi kinez prezantoi Mi 10 Ultra.

Xiaomi përdor një aparat fotografik katërfish për Mi 10 Ultra dhe e reklamon atë me një zmadhim hibrid 120x. Kjo mbështetet në zmadhimin optik telofoto, si dhe zmadhimin klasik digjital, transmeton Telegrafi.

Kamera përbëhet nga një kamerë kryesore prej 48 MP, një lente telofoto me 48 MP dhe një zmadhim optik 5x, dhe një tjetër lente telofoto me 12 MP dhe një zmadhim optik 2x si dhe një lente me kënd të gjerë me 20 MP.

Kur bëhet fjalë për video, kamera e Mi 10 Ultra krijon regjistrime 8K me regjistrime 24 fps dhe 4K me deri në 60 fps. Kamera selfie ka një rezolucion prej 20 MP dhe është fshehur në një vrimë kamerash në ekran.

Bateria ka një kapacitet prej 4500 mAh dhe mund të ngarkohet me fuqinë rekord të ngarkimit deri në 120 watts.

Sipas Xiaomi, telefoni mund të ngarkohet nga 0 në 41 për qind në vetëm 5 minuta. Bateria duhet të ngarkohet plotësisht brenda gjithsej 23 minutash.

Xiaomi Mi 10 Ultra aktualisht është në dispozicion vetëm në Kinë.

Atje kushton midis ekuivalentit prej rreth 650 dhe 860 euro. Xiaomi dyshohet se nuk ka në plan të ofrojë telefona të mençur aktualisht jashtë Kinës për momentin. Por një zëdhënës i Xiaomi tha se duhet të presim lajmet në të ardhmen.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nëse bleni një Huawei Mate 40 Pro, do të merrni një iPhone 12 falas – kjo vetëm në Kinë

S.B.

“Maska më e mençur në botë”

S.B.

Samsung prezanton Galaxy S21 me një dizajn të ri

S.B.

Miliona përdorues të iPhone raportojnē pēr probleme me pranimin e mesazheve dhe njoftimeve nē telefon

S.B.

iPhone 12 Pro Max ka ekranin më të mirë të telefonave inteligjent

S.B.

Tjetër lajm i mirë për të ardhmen e smartfonëve Huawei

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...