Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Princesha Diana do të kishte qenë “e tërbuar” me vendimet e Princit Harry dhe Meghan Markle për t’u larguar nga Mbretëria

Princesha Diana do të kishte qenë “e tërbuar” me Princin “e hutuar” për aferën e ashtuquajtur Megxit (Daljen e Meghan dhe Harryt nga Mbretëria), ka pretenduar një mik i ngushtë i mbretit të ndjerë.

Duka, 36 vjeçar dhe Dukesha e Sussex-it, 39 vjeçe, të cilët aktualisht jetojnë në rezidencën e tyre prej 14 milionë dollarësh në Kaliforni, u zhveshën nga titujt e tyre mbretërorë nga Mbretëresha, 94 vjeçe, ditë më parë, dhe tronditën shumë njerëz duke lëshuar një deklaratë thumbuese ku citoni nëse nuk do të ktheheshin në pallat.

Burimet thanë se Princi William ka mbetur ‘me të vërtetë i trishtuar dhe i tronditur vërtet’ nga sjellja e vëllait të tij ndaj Mbretëreshës, duke e quajtur atë ‘shumë mosrespektuese’, shkruan DailyMail.

Dizajneri i modës Roberto Devorik, i cili mbeti mik i Dianës gjatë gjithë jetës së saj të rritur, tani ka pohuar se princesha e ndjerë do të ishte zemëruar për shkak të ngjarjeve të fundit, sepse donte që ai të ndihmonte në formimin e një ‘monarkie moderne’.

Ai tha që Meghan dhe Diana nuk do të ishin mirë me njëra-tjetrën ‘në asnjë mënyrë’, duke i thënë Revistës Hola!: “Unë mendoj se Meghan është shefe… Harry është një djalë që vuajti shumë dhe beson se Meghan ka trashëgiminë e Dianës. Por ai është shumë i hutuar”.

Presidenti i modës Roberto tha se Princesha Diana i kishte thënë atij ‘shumë herë’ se ‘dëshironte që fëmijët e saj të ishin princë të një ‘kurore moderne’ dhe tha se princesha do të kishte qenë “e zemëruar” me Princin Harry për Megxit-in.

Ndërkohë ai e quajti ‘logjik’ vendimin e Mbretëreshës për t’i hequr titujt e çiftit.

Duke e deklaruar Princin Harry si ‘nipin e preferuar të Mbretëreshës’, Roberto tha se Madhëria e saj është detyruar të shprehet duke thënë: “Për Kurorën, ajo që Harry ka bërë është e pafalshme”.

Roberto shpjegoi: “Ju nuk mund të mërgoni vetë dhe të grumbulloni para nga Netflix ose Disney dhe gjithashtu të doni të vazhdoni të grumbulloni nga Shteti për shfaqjet tuaja për Kurorën”.

“Ju nuk mund të jetoni në një pallat në Montecito, Kaliforni, dhe të nënshkruani kontrata tregtare milionere, dhe gjithashtu dëshironi të merrni para nga arka publike ose të vazhdoni të përfaqësoni Kurorën”, tha dizajneri.

Të premten u njoftua se Duka dhe Dukesha e Sussex-it ishin larguar nga rolet e tyre të mbetura pas ndarjes së tyre gjyqësore 12-mujore nga jeta mbretërore dhe lëvizjes në ShBA.

Çifti më pas lëshoi një qortim të ashpër, duke deklaruar se do të ofronin ‘mbështetje të vazhdueshme për organizatat që ata kanë përfaqësuar pavarësisht nga roli zyrtar’.

“Të gjithë mund të jetojmë një jetë shërbimi. Shërbimi është universal”, deklaruan Meghan dhe Harry.

Devorik e quajti deklaratën e çiftit si ‘të turpshme’, duke shtuar se askush nuk po ‘e ndalon’ Harry-in të ndihmojë njerëzit, por ai nuk duhet ‘të marrë privilegjet nga Kurora’.

Ai tha se Duka tani do të ketë ‘një jetë normale’ që është ‘ajo që ai dëshironte’.

Tensionet janë rritur që kur Duka dhe Dukesha lëshuan deklaratën e tyre të mprehtë të premten, me burime pranë monarkut që i thanë The Sunday Times se rrënimi ishte ‘i dobët dhe fyes për Mbretëreshën’.

Një burim i tha DailyMail: “Deklarata e tyre në përgjigje të ndjenjës së përzemërt të Mbretëreshës se çifti janë ende anëtarë shumë të dashur të familjes së saj u konsiderua shumë mosrespektuese”.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...