Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Princi Harry kthehet në ShBA pas varrimit të Princit Philip, mosmarrëveshjet familjare vazhdojnë të mbesin të pazgjidhura

Duket sikur Princi Harry është kthyer në ShBA për t’u bashkuar me gruan shtatzënë Meghan dhe djalin e tyre dy-vjeçar Archie.

Mbretërori 36 vjeç, besohet të ketë fluturuar në LAX në një fluturim të American Airlines që mbërriti në Los Angeles menjëherë pas orës 1:30 pasdite me kohën lokale, shkruan DailyMail.

Vetura e tij u pa duke u larguar nga terminali privat në LAX disa minuta pasi avioni u ul dhe u pa përsëri duke arritur në Montecito rreth orës 4 pasdite.

Kthimi i Harryt në ShBA do të thotë që ai do të humbasë nesër 95-vjetorin e lindjes së Mbretëreshës. Ajo mbetet në zi pas vdekjes së Princit Philip por do të rifillojë detyrat zyrtare të premten.

Princi Charles gjithashtu do të humbasë ditëlindjen e Mbretëreshës dhe është në shtëpinë e tij në Uells. Princi William gjithashtu nuk pritet ta vizitojë atë në ditën e saj të madhe.

Harry ishte raportuar gjerësisht se kishte planifikuar të qëndronte për ditëlindjen e Mbretëreshës, megjithëse burimet thanë se ai ishte ‘konfliktuar’ në lidhje me vendimin dhe donte të shkonte në shtëpi te Meghan.

Ai kishte fluturuar në Mbretërinë e Bashkuar në një fluturim të American Airlines pak më shumë se një javë më parë dhe pjesën më të madhe të udhëtimit të tij britanik e kaloi në karantinë në Frogmore Cottage në Windsor.

Harry do të fillojë një karantinë të dytë 10 ditore – një kërkesë për udhëtarët ndërkombëtarë që udhëtojnë në ShBA, megjithëse nuk është e detyrueshme ndryshe nga Britania e Madhe.

Udhëzimet e CDC-së rekomandojnë që udhëtarët të posedojnë një test COVID-19 para nisjes dhe të izolohen për 10 ditë pasi të kthehen.

Kalifornia gjithashtu ka këshillimet e veta të udhëtimit, me vizitorët dhe banorët që kërkohen të plotësojnë një formular që përfshin detajet e tyre të kontaktit gjatë mbërritjes në LAX.

Udhëzimet e për në Los Angeles gjithashtu thonë që udhëtarët duhet të bëjnë karantinë, megjithëse kjo këshillë përfshin përjashtime për ata që udhëtojnë për punë ose për çështje urgjente familjare.

Vizita e shkurtër e Harryt në Mbretërinë e Bashkuar për funeralin e Dukës së Edinburgut ishte udhëtimi i tij i parë përsëri në Britani në një vit.

Ndërkohë Meghan, e cila është shtatzënë, u tha që të mos udhëtonte me të, por dërgoi një shënim të shkruar me dorë dhe një kurorë.

Udhëtimi gjithashtu shënoi herën e parë që ai ka parë familjen e tij që kur bëri akuza shpërthyese në lidhje me racizmin mbretëror gjatë një interviste me Oprah Winfreyn muajin e kaluar dhe duke pretenduar se babai dhe vëllai i tij janë ‘bllokuar në sistem’.

Burimet i thanë DailyMail të dielën se Harry mori një pritje të ftohtë kur ai u paraqit në varrimin e Philip të shtunën dhe u injorua kryesisht nga mbretërit e lartë, midis tyre Princesha Anne dhe Konti dhe Kontesha e Wessex-it.

Prania e tij gjithashtu shkaktoi probleme për oborrtarët – edhe pse Duka i Edinburgut kishte dashur që uniforma ushtarake të vishej për varrimin e tij, Harry nuk ka të drejtë ta veshë atë pasi kishte hequr dorë nga rolet e tij ushtarake si pjesë e marrëveshjes Megxit.

Në vend të kësaj, Mbretëresha vendosi të kursejë turpërimin e Harryt, duke vënë si rregull që pjesëmarrësit në varrim të vishen me kostume të thjeshta.

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...