Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Princi William kërkoi që të mos ecte pranë Harryt në varrimin e Princit Filip

Princi William kërkoi që të mos ecte krah për krah me të vëllanë, Princin Harry, në funeralin e gjyshit të tyre dhe disa mbretër të moshuar refuzuan ta pranonin atë.

William, 38 vjeçar, kishte bërë kërkesën që ata të ndaheshin në mes nga kushëriri i tyre, Peter Phillips, djali i Princeshës Anne, teksa ecnin të shtunën pas arkivolit të Princit Filip, thanë disa burime për DailyMail.

Ishte vetëm pjesë e një ‘marrëveshjeje të madhe ftohjeje” me të cilën u ballafaqua Harry gjatë kthimit në Mbretërinë e Bashkuar pas akuzave që bëri së bashku me gruan e tij, Meghan Markle, në intervistën me Oprah Winfrey.

Princi William dhe Princi Harry në varrimin e Princit Filip (Foto: Getty Images)

Vajza e Mbretëreshës Elizabeth II, Anne, dhe djali i vogël, Princi Edward, 57 vjeç, nuk arritën të bisedonin me Harryn para ose gjatë shërbimit të djeshëm, siç bëri gruaja e Edward, Sophie.

“Për sa u përket të tjerëve, ekziston një ndjenjë e thellë mbrojtjeje ndaj Mbretëreshës dhe një inat ndaj Harryt”, i tha një burim gazetës britanike.

“Ka pak simpati për të pas asaj që ai dhe Meghan thanë për Oprah … Ata janë akoma shumë të mërzitur”, shtoi burimi.

I vetmi që shprehu ‘një simpati’ ishte Princi Andrew – thuhet më tej pasi është dëbuar nga detyrat mbretërore pas skandalit me Jeffrey Epstein.

Pasi thuhet se rregulloi që ata të ndaheshin nga kushëriri i tyre gjatë mbërritjes, William më pas eci përpara vëllait të tij ndërsa hynë në Windsor.

Dyshja u ulën përballë njëri-tjetrit brenda, por rrallë dukej se kishin kontakt me sy.

Kujtojmë që Princi Harry u largua nga jeta mbretërore gjatë marsit të vitit të kaluar.

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...