Kosovë

Prindërit e nxënësit protestojnë në Kamenicë kundër reformave në arsim, tensionohet situata

Zhurnal Ads

Sot në Kamenicë prindër dhe nxënës kanë protestuar kundër reformave në arsim, ndërsa pas tensionimit të situatës ka reaguar edhe Policia.

Nxënësit dhe prindërit kanë bllokuar rrugën në qendrën e qytetit për të kundërshtuar reformën, e cila është iniciuar nga kryetari i Komunës, Qëndron Kastrati.

Ndryshe, përmes këtyre reformave komuna ka paraparë që nxënësit e fshatit Busavate dhe fshatrave tjera të cilat kanë numër më të vogël të nxënësve të transferohen në shkollat me numër më të madh të nxënësve.

Banorët që po preken nga ky transferim po kundërshtojnë mbylljen e shkollave në vendbanimet e tyre.

Postime të ngjashme

Aksident në Drenas, vdes një person

admin

Von Cramon: Sikur të varej nga Parlamenti Evropian, Kosova do të kishte liberalizimin e vizave

admin

Haxhi Shala pritet të udhëtojë sot për intervistim në Hagë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...