Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

Volkswagen Golf GTI i ri është një hatchback fantastik, por disa mendojnë se ende ka një pamje delikate që e bën atë të mos ndryshojë dukshëm nga modelet “më të dobëta”. Mund të ketë një zgjidhje për ta, dhe kjo është ideja e Prior Design.

Kjo e fundit ka publikuar interpretime dhe video që tregojnë një bodykit të dizajnuar për gjeneratën e tetë Golf GTI, i cili transformon pamjen e hatchback të fuqishëm të Gjermanisë.

Modifikimet fillojnë përpara ku Prior Desing ka instaluar një parakolp të ri përpara dhe ndarësin e zgjatur. Ndryshimet më të dukshme janë harqet e rrotave të zgjatura që e bëjnë GTI të duket agresive. Ekziston gjithashtu një seri e re e rims dhe vetura është ulur dukshëm.

Ajo ka vazhduar ndryshimet atje ku janë parakolpët e rinj, shpërndarësi më agresiv dhe spoiler i kulmit.

Nuk dihet ende nëse dhe kur Prior Desing do të prodhojë dhe do t’u ofrojë klientëve këtë çantë fantastike për trup dhe me çfarë çmimi.

Golf GTI standard është mundësuar nga një benzinë turbo me katër cilindra 2.0 litërsh që zhvillon 242 kuaj/fuqi dhe 370 Nm çift rrotullues. Ata që duan më shumë energji mund të zgjedhin GTI Clubsport i cili jep 296 kuaj/fuqi dhe 400 Nm çift rrotullues.

Postime të ngjashme

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...