Prishi rendin dhe qetësinë publike, arrestohet 57 vjeçari nga Trebishti i Rekës së Poshtme

Gjysmë ore pas mesnate, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë arrestuar 57-vjeçarin I.I. nga Trebishti i Rekës së Poshtme, i cili u soll në mënyrë agresive dhe fizikisht i kishte sulmuar pjesëtarët e policisë, pasi që më herët kishte prish rendin dhe qetësinë publike në Qendrën Shëndetësore “Ruse Boshkovski” në fshatin Rostushë, ku gruaja e tij po trajtohej në spital me “covid-19”.

 

“Rasti është duke u sqaruar dhe dokumentuar, pas së cilës kundër personit I.I. do të pasojë parashtresë adekuate”, deklaroi Fatmir Rexhepi, zëdhënës i SPB-Tetovë.

Related posts

Hetuesit gjerman arritën në vendngjarje

D V

Qeveria: Përdorimi personal i kanabisit nuk është vepër penale

D V

Nikollovski: Nuk ka arsye për shtyrjen e zgjedhjeve lokale

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com